Naar de inhoud
Soms ook heimwee, naar de homepage

soms ook heimwee, meestal goesting.

beste restaurant praag

4adressen

Ik kwam (in Praag), ik zag (de menu’s) en ik likte mijn vingers af. Niet alleen kan je in de hoofdstad van Tsjechië haute cuisine voor een prikje eten, de lokale keuken is seizoensgebonden, verfijnd en biedt een heel fijne ervaring tijdens je citytrip naar Praag.

Plan die reserveringen alvast, watertanden gegarandeerd! Voor meer informatie over je reis naar Tsjechie of Praag, een adres: Visit Czechia!

Haute cuisine voor een prikje in Praag

01

The Eatery: lekker culinair

Verfijnd dineren zonder een gat in je portemonnee te hebben? In de hippe buurt Holešovice vind je het industriële restaurant The Eatery. Verwacht neonlichten, betonnen vloeren en een zeer propere open keuken. De sfeer is sexy en intiem. Je voelt de passie in de zaak hangen, maar wat me vooral verbaast, is hoe stil de keuken is. Het keukenteam tovert het ene na het andere gerecht tevoorschijn. 

the eatery beste restaurants van praag

Ik bestel als starter de gefrituurde forelkroket, als hoofdgerecht gestoofd rund met gnocchi, worteltjes en knolselderij, en als dessert een panna cotta met aardbeien en vlierbloesemgel. Elk gerecht dat je op de menu kan terugvinden is gebaseerd op de Tsjechische keuken, maar dan in een modern jasje en bereid met enkel lokale ingrediënten van boeren en kleine producenten.

Het eten is overheerlijk en amai, die toefjes, crèmekes en strepen op mijn bord. Ik weet niet wat alles is, maar mijn bord kan zo terug de kast in, want na ieder gerecht is alles proper gelikt.

The Eatery

U Uranie 18,
Praha 7-Holešovice

Prijsklasse
Je kan bij The Eatery vooraf je menu boeken en van een 3-gangen menu voor slechts 37 euro excl. drank genieten. 

↑ Lijst
02

Bistro Karel: knabbelen in kasteelsetting

De vlinders fladderen je tegemoet bij het binnenwandelen van Bistro Karel. In deze gezellige bistro, verscholen in de tuin aan het kasteel van Troja, zet je je casual neer in de wilde bloementuin. Ik geniet van een heerlijke burger met seizoensgebonden groentjes. Het leukste? De bistro is dé stop na het verkennen van het kasteel en zijn tuinen (inclusief even verdwalen in het labyrint van het kasteel). Tip: Vanuit het centrum van Praag ben je hier snel met de fiets. Ik nam een Rekola-fiets, makkelijk te ontgrendelen met de app. Bovendien staan ze overal, dus keuze genoeg!

Bistro Karel

U Trojského zámku 2/6,
Praha-Troja

Prijsklasse
Mijn burger kostte ongeveer 11 euro. Aan dit kasteel eet je als een ridder, voor de prijs van een knecht.

beste restaurant praag
↑ Lijst
03

Manifesto Anděl: een explosie van culturen

Een allegaartje van culturen in een feestelijke setting net in de buitenwijk van Praag: check! Binnenwandelen bij Manifesto Anděl geeft me het gevoel van één groot buurtfeest. Bring it on! Tal van pop-up kraampjes uit alle hoeken van de wereld bevinden zich onder een modulaire industriële hotspot. Het zit hier stampvol terwijl ik neurie op de liveband die het beste van zichzelf geeft langs het ingebouwde zwembad. Het eten in alle geuren en kleuren komt me tegemoet, maar vooral de gezellige sfeer is hier een rode draad! De mensen zijn warm en iedereen beweegt alsof het buurtfeest van hen is. Als een kleurrijk carnaval wordt het eten op de tafel geserveerd. Wat een feest! Zeker leuk om te doen als je met een groep bent. Er is keuze genoeg, en ieder kiest lekker wat hij/zij zelf wil!

Manifesto Anděl

Ostrovského 34,
Praha 5-Anděl

Prijsklasse
Voor 10 euro kan je al een lekkere maaltijd samenstellen. Je kiest hier wat je wilt, en hoeveel je wilt.

↑ Lijst
04

ŠTANGL: dineren in stijl

De laatste avond van je vakantie in stijl eindigen? Ik deed het bij ŠTANGL, en geloof me: wat een topplek hier! Dit gloednieuwe restaurant ontpopt zich midden in een industriële site. Bij het binnenwandelen voel ik me direct als een prinses. Mijn jas wordt aangenomen, mijn stoel onder me geschoven en ik word keurig bediend. (@my man: take notes!) Wat volgt: zes sublieme gangen met aangepaste wijn. Je kan ook kiezen voor de mocktails. (Bij de laatste twee gangen ben ik ook overgegaan op de mocktails, voor iemand die niet vaak drinkt kwamen de wijnen wel binnen.) Het ene na het andere kunstwerk, met aangepast bestek, volgt. Ik smikkel gretig van deze haute cuisine expo die enkel ingrediënten bevat uit de wilde natuur en de eigen mini-boerderij die midden in het restaurant staat. 

ŠTANGL

Pernerova 49,
Praha 8-Karlín

Prijsklasse
Een driegangenmenu heb je voor 79,08 euro, een zesgangenmenu voor 105 euro. (exclusief aangepaste dranken).

STANGL is eerder een gelegenheidsrestaurant. De laatste dag van je vakantie hier doorbrengen: DOEN! De prijzen zijn in het iets hogere segment. Een driegangenmenu heb je voor 79,08 euro, een zesgangenmenu voor 105 euro. (exclusief aangepaste dranken). 


↑ Lijst

Voor restaurants

Wil je dat we langskomen?

Laat het ons weten.

Laat ons komen →

Alle eetadressen en gidsen van Soms Ook Heimwee →

Heb je een zaak?

Wil je dat we langskomen?

Vertel ons waarom we bij jou moeten komen proeven. We lezen alles, en wie ons overtuigt, komt in de gids.

Nodig ons uit →

Meer over Tsjechië

Alle artikels over Tsjechië

FAQ

Veelgestelde vragen

Wat zijn de beste restaurants in Praag?

Onze vier favorieten zijn The Eatery in Holešovice, Bistro Karel bij het kasteel van Troja, Manifesto Anděl en ŠTANGL in Karlín. The Eatery serveert de Tsjechische keuken in een modern jasje, Bistro Karel een burger in een wilde bloementuin. Manifesto is één groot buurtfeest met pop-ups, ŠTANGL de plek voor je laatste avond in stijl.

Waar kun je goedkoop eten in Praag?

Bij The Eatery kun je genieten van een 3-gangenmenu voor slechts 37 euro exclusief drank. Ook bij Manifesto Anděl kun je een maaltijd samenstellen voor ongeveer 10 euro.

Wat kost uit eten in Praag?

Bij Manifesto Anděl stel je al voor 10 euro een maaltijd samen, en de burger bij Bistro Karel kostte ongeveer 11 euro. Bij The Eatery boek je vooraf een driegangenmenu voor 37 euro zonder drank. ŠTANGL is het duurste adres: 79,08 euro voor drie gangen en 105 euro voor zes, zonder aangepaste dranken.

Waar eet je Tsjechisch in Praag?

The Eatery in Holešovice is ons adres voor Tsjechisch eten in een modern jasje, met enkel lokale ingrediënten van boeren en kleine producenten. Wij namen een gefrituurde forelkroket, gestoofd rund met gnocchi en een panna cotta met aardbeien en vlierbloesemgel. Het interieur is industrieel, met neon, beton en een opvallend stille open keuken.

Femke Van de Werf

Dit artikel is met ❤️ geschreven doorGeschreven door

Femke Van de Werf

Sfeermaker in woorden

Mijn reis vertrekt vanuit het warme Limburg. Ik zoek de grens tussen avontuur en comfort en laat me leiden door verhalen die echt zijn. Met een oog voor detail ga ik op zoek naar de verborgen juweeltjes en naar wat een cultuur in de kern drijft. Lees je mee, dan krijg je hopelijk goesting om de wereld te proeven.

Mijn reis vertrekt vanuit het warme Limburg. Ik zoek de grens tussen avontuur en comfort en laat me leiden door verhalen die echt zijn.

Meer over Femke →Alle verhalen van Femke →

Andere gidsen

Meer eten en drinken

Alle eetadressen en gidsen →

Even weg van tafel

Onze beste reisverhalen

Alle reisverhalen →

Ontdek meer over

Tsjechië

Over Tsjechië schreven we al 7 verhalen, met tips en foto's.

Alle artikels over Tsjechië →

Partnerlinks

Handig voor je reis

Verder lezen

Meer reisverhalen

Nieuwsbrief · Wegwezen

Een brief vol goesting.

Een brief bij elk nieuw verhaal dat we de moeite vinden. We kiezen ze met de hand, dus niet bij elke post, en nooit spam.Bij elk verhaal dat we de moeite vinden, met de hand gekozen. Nooit spam.

Afmelden kan met één klik onderaan elke mail. Wat we bijhouden staat in het privacybeleid.Afmelden met één klik in elke mail. Privacybeleid.