
Naar de bergen in de zomer: zo mooi is een zonsopgang in Saalbach in Oostenrijk
Ik zet de radio in de auto uit.
Magnifiek zicht over de vallei van Saalbach-Hinterglemm
Ik zet de radio in de auto uit. Het is muisstil op de bergflanken van Saalbach, op het geluid van enkele verloren koeienbellen na. Zittend op een houten bankje knoop ik mijn veters ietsje steviger vast. Over enkele ogenblikken zal mijn camera ronken van genot, mijn slaapkop is al bijna vergeten hoe vroeg het is. Ik begin aan een ochtendwandeling bij zonsopgang in de Oostenrijkse Alpen in Saalbach.
Fotografen rekenen niet in ochtenden en middagen, maar kijken naar de kleuren in de lucht en geven daar dan ook aparte namen aan. Het nautical twilight is net overgegaan naar het civil twilight: we weten meteen hoe laat het is. Voor de meesten een onmenselijk vroeg uur, voor mij tijd om mijn vizier op extra scherp te stellen. Ik wrijf voor een laatste maal het laatste nachtelijk prut uit mijn ooghoeken, terwijl de eerste helrode tinten stilaan het grauwgrijze nachtblauw verdrijven. Nog een paar kilometers klimmen naar het hoogste punt voor het mooiste zicht.
Ik wandel een postkaart van de Kitzbüheler Alpen binnen.

In de bergen van Saalbach-Hinterglemm: een plaats om de wereld te vergeten
Rondom mij zie ik de besneeuwde pieken van tweeduizenders, met klinkende namen waarvan de Hochkogel met zijn 2249 meter het meest opvalt. In de lager gelegen alpenweiden draperen dichte slierten wolken zich als guirlandes rond de massieve reuzen. De laatste sterren zwaaien nog een vluchtige slaapwel. De ochtenddauw en gele bloemenvelden onder mijn natte bottines dompelen me helemaal onder in de pure schoonheid van de bergen, vol rust. Ik voelde me weer zo klein als toen die keer in Kakadu National Park. Ik heb een nieuwe plek om de wereld even te vergeten gevonden.

De kleuren worden feller en lichter. Het is wachten op de eerste lichtstralen die de sensor van mijn camera zullen overbelichten, van zodra ze van achter de bergtoppen aan de horizon verschijnen. Ik geniet met volle teugen. Deze ochtendwandeling geeft me zin in meer. Drie uur later rijd ik met de wagen en een voldaan hartje naar beneden. De radio gaat weer aan.

Een skigebied in de zomer bezoeken?
Snowscooteren deed ik al, maar ik stond nog nooit op skilatten en sprong nog geen enkele dubbele backflip op een snowboard. Een prachtig skigebied doet mijn hart dus niet perse sneller slaan. Maar Saalbach-Hinterglemm (opent in een nieuw tabblad) wist een paar andere snaren te kietelen. Groene valleien, uitgestrekte alpenweides, watervalletjes, reuzen van bergen en klitterklatterende beekjes. Er zijn charmante berghutjes met warme Kaiserschmarrn, ziplines voor avontuurlijke zieltjes en vettige schnitzels voor zielige avonturiers.
Toen ik ontdekte waarvoor Saalbach in de zomer echt bekend staat, was ik helemaal verkocht: dit is het mountainbike-walhalla van Europa (daarover binnenkort meer). Met de kabelbaan en de handige Joker-kaart (opent in een nieuw tabblad) kan je makkelijk met je fiets naar boven tsjokken. In no time zoef je met een top-vélo langs verschillende parcours over rotsen, jumps en listige bochtjes naar beneden. Mountainbiken voor beginners of pros, ik kan Saalbach en haar adrenaline rush alleen maar aanraden. En een stevige helm, dat ook.

Saalbach in de zomer: de tips voor een prima zomervakantie in Oostenrijk
- Saalbach-Hinterglemm ligt een uurtje rijden van de luchthaven van Salzburg
- Met de auto raak je er ook wel: 10 uurtjes nachtrijden uit Leuven
- Eet Kaiserschmarrn: een warme mix van pannenkoeken, verloren brood en appel
- Probeer dat mountainbiken!
- Slapen deden wij in Lengauerhof (opent in een nieuw tabblad) en dat was prima
- Saalbach Biker-Mania (opent in een nieuw tabblad): meer dan 3.000 zotte Hell’s Angels showen hun speelgoed en doen zotte shows
- Wandelen bij zonsopgang. Echt waar, sta om 4h op, rijd naar een bergtop en geniet
- Ziplinen, The Mega Flying Fox en touwenparcours (opent in een nieuw tabblad): ideaal voor de kinderen (maar eigenlijk ook voor ons hoor)
- De kabelliften brengen je overal naartoe. Ze zijn in prima staat en met een Joker-kaart (opent in een nieuw tabblad) zijn ze helemaal gratis in de zomer
- De hoogste berg is de Hochkogel met 2.123 meter
- Alle tips en info over de regio vind je op deze mooie website (opent in een nieuw tabblad)
- Met zijn 400 km aan wandelpaden en 400 km aan fietspaden is Saalbach-Hinterglemm een echt outdoorparadijs
Met welk fototoestel trek jij je foto’s?
Ik gebruik een Sony a7riii body (opent in een nieuw tabblad) en trok de meeste foto’s met deze twee ongelofelijk goeie lenzen:












Met welke camera en lenzen trek jij je foto’s?
- Sony a7riii body (opent in een nieuw tabblad)
- Sony GM 70-200mm (opent in een nieuw tabblad)
- Sony GM 16-35mm (opent in een nieuw tabblad)
Ik mocht naar Saalbach op uitnodiging van de toeristische dienst Saalbach en SoundofC (opent in een nieuw tabblad). #reclame
Deze post bevat partnerlinks. Boek je via zo'n link, dan krijgen wij een kleine vergoeding; jij betaalt niets extra. Meer uitleg
Meer over Oostenrijk
SaalbachZomer in Oostenrijk: de beste mountainbike trails in de bergen
TirolZomer checklist: 6x Doen in Tirol
TirolTirol, waar culinair genot zich naast jou in de Alpentoppen nestelt. Tirol, voor jou, altijd.
ReistipsZorgeloos op reis door je digitale spullen te beschermen

Dit artikel is met ❤️ geschreven doorGeschreven door
Yannick
Kapitein & Ex-Wereldreiziger
Ik vertrok ooit voor een jaar door Australië en Zuidoost-Azië en ben eigenlijk nooit helemaal teruggekomen. Designer, fotograaf, zaalvoetbalkeeper en Springsteen-fan; overdag doe ik marketing bij madewithlove, 's avonds hou ik het bonkende hart van deze blog aan het kloppen. Ik schrijf over de reizen die me veranderd hebben en over de adresjes waar ik altijd terugkom.
Ik vertrok ooit voor een jaar door Australië en Zuidoost-Azië en ben eigenlijk nooit helemaal teruggekomen.
Meer over Yannick →Alle verhalen van Yannick →FAQ
Veelgestelde vragen
Hoe kom je in Saalbach-Hinterglemm?
Saalbach-Hinterglemm ligt een uurtje rijden van de luchthaven van Salzburg. Met de auto raak je er ook: reken op 10 uurtjes nachtrijden vanuit Leuven. Wij sliepen in Lengauerhof, en dat was prima.
Wat doe je in Saalbach in de zomer?
Saalbach is het mountainbike-walhalla van Europa: met de kabelbaan en de Joker-kaart breng je je fiets makkelijk naar boven en zoef je langs parcours over rotsen, jumps en bochten naar beneden. Verder zijn er 400 km wandelpaden en 400 km fietspaden, ziplines zoals The Mega Flying Fox en touwenparcours voor kinderen, en berghutjes met warme Kaiserschmarrn.
Zijn de kabelliften in Saalbach gratis in de zomer?
Ja, met een Joker-kaart zijn de kabelliften in de zomer helemaal gratis. Ze zijn in prima staat en brengen je overal naartoe, ook met je mountainbike.
Is een zonsopgang in de bergen de moeite waard?
Echt waar: sta om 4 uur op, rijd naar een bergtop en geniet. Op de flanken van Saalbach is het dan muisstil, op enkele koeienbellen na, en zie je de eerste rode tinten het nachtblauw verdrijven boven de besneeuwde tweeduizenders van de Kitzbüheler Alpen.
Samenwerken
Merken en regio's die ons al meenamen.
Europa
Meer over Oostenrijk
OostenrijkZomer checklist: 6x Doen in TirolZomer in Tirol vanuit Hall in Tirol: Glungezer op 2.677 m, Hotel Speckbacher, kruidenwandeling met gids Stefanie, Kaspressknödel bij Walderalm en Bretze.Lees het verhaal
OostenrijkTirol, waar culinair genot zich naast jou in de Alpentoppen nestelt. Tirol, voor jou, altijd.Gezellig genieten van Tirol in de zomer?Lees het verhaal
OostenrijkZomer in Oostenrijk: de beste mountainbike trails in de bergenDe beste mountainbike trails van Europa vind je in Saalbach-Hinterglemm.Lees het verhaal
Verder lezen
Meer reisverhalen
BelgiëPizza in Leuven: de 7 beste pizzeria’s van de stadWaar eet je de beste pizza in Leuven? Zeven adressen, van Napolitaans bij Giuditta tot zuurdesem uit de kleioven van Guzzi en afhaal bij Stoof.
NederlandBruisend Breda: nonnenwijn, eekhoorns op het terras en het goede leven in het bosBruisend Breda en het groen rond Oosterhout: wijn van nonnen, singletracks door het zand, een cabin met jacuzzi in het bos en BredaPhoto. Een heerlijk reisverslag.
ZwitserlandVerrassend Vaud || Yverdon-les-BainsTruffels zoeken, wegdromen in natuurpracht of fietsen langs het Meer van Neuchâtel. Vaud is verrassend, en daar weet het bruisende stadje Yverdon-les-Bains alles van!
De beste reisverzekering voor een wereldreis: 6 polissen vergeleken (2026)Europ Assistance, SafetyWing, World Nomads, Allianz, Protections en AIG vergeleken: wat een jaar buiten Europa kost, wat gedekt is en waar je op let.
BelgiëLekker Leuven: de 12 beste restaurants van Leuven – 2026De beste Pho Bo in Leuven, het beste steak restaurant van de stad of het leukste terras op de Oude Markt. Dit zijn mijn favoriete hotspots.
BelgiëPizza in Leuven: de 7 beste pizzeria’s van de stadWaar eet je de beste pizza in Leuven?Lees het verhaal
NederlandBruisend Breda: nonnenwijn, eekhoorns op het terras en het goede leven in het bosBruisend Breda en het groen rond Oosterhout: wijn van nonnen, singletracks door het zand, een cabin met jacuzzi in het bos en BredaPhoto.Lees het verhaal
ZwitserlandVerrassend Vaud || Yverdon-les-BainsTruffels zoeken, wegdromen in natuurpracht of fietsen langs het Meer van Neuchâtel.Lees het verhaal
De beste reisverzekering voor een wereldreis: 6 polissen vergeleken (2026)Europ Assistance, SafetyWing, World Nomads, Allianz, Protections en AIG vergeleken: wat een jaar buiten Europa kost, wat gedekt is en waar je op let.Lees het verhaal
BelgiëLekker Leuven: de 12 beste restaurants van Leuven – 2026De beste Pho Bo in Leuven, het beste steak restaurant van de stad of het leukste terras op de Oude Markt.Lees het verhaal








